Kursy Weekendowe

Warsztaty z robotyki to zajęcia edukacyjne odbywające się w co drugą sobotę, które uczą, myślenia kreatywnego nastawionego na rozwiązywanie zadań oraz poznawanie otaczającego nas świata nauki przez konstruowanie robotów. Do tego celu wykorzystywane są specjalne klocki LEGO Mindstorms w wersji Edukacyjnej. Zajęcia bazują na oryginalnej licencji Lego Education  opartej o używany w przemyśle i badaniach naukowych system LabVIEW firmy National Instruments. 


Kluczowe wartości edukacyjne:

  • każde zajęcia rozpoczynają się od wprowadzenia do tematu, podczas którego dzieci otrzymują wiedzę z wybranych zagadnień nauki takich jak astronomia, fizyka, czy historia,
  • rozwój kompetencji interpersonalnych, pracy w grupie, autoprezentacji oraz komunikacji,
  • projektowanie i budowa programowalnych robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników,
  • rozumienie i interpretacja dwuwymiarowych rysunków wykorzystywanych do budowy modeli trójwymiarowych,
  • praca metodami inżynierskimi: budowa, testowanie, korekcja błędów, poprawa projektu,
  • zdobywanie praktycznego doświadczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych, np. szacowanie i pomiar wielkości fizycznych, analiza danych, wyznaczanie średniej,
  • rozwój umiejętności komunikacyjnych, szczególnie w zakresie języka technicznego i słownictwa naukowego.

Każdy kurs składa się z 4 powiązanych ze sobą merytorycznie zajęć z czego każde trwa dwie godziny lekcyjne. Dzieci pracują w grupach dwu osobowych. Każda grupa otrzymuje zestaw robota Lego oraz komputer z oryginalnym oprogramowaniem edukacyjnym firmy LEGO Education.

Zapisz swoje dziecko już teraz: 608 820 668

Zajęcia z robotyki podzielone są na cztery etapy:

Nauka - podczas wprowadzenia dowiadujemy się ciekawostek o otaczającym nas świecie np. jak zbudowany jest układ słoneczny i dlaczego Mars nazywany jest “czerwoną planetą”.

Projektowanie - na tym etapie dzieci szukają rozwiązania problematyki zajęć np “łazik marsjański”, którego muszą wykonać według własnego pomysłu,

Budowanie - dzieci budują robota lego według wcześniej stworzonego projektu. Konstrukcja musi być na tyle solidna aby była w stanie zdać ostateczny test praktyczny. 

Programowanie - przy użyciu specjalnego oprogramowania, roboty Lego są przygotowywane do wykonania wcześniej ustalonego zadania. W tym celu dzieci często muszą wykorzystać funkcje matematyczne oraz poznają funkcje programistyczne typu “pętla” czy “przełącznik”

Testowanie - najbardziej emocjonująca część zajęć, w trakcie której sprawdzamy, czy robot został prawidłowo wykonany i zaprogramowany. To także czas na zabawę. 

Koszt kursu tematycznego to 300 zł

Roboty Lego to wspaniała i inspirująca zabawa i nauka w jednym. Młodzi programiści uczą się zupełnie nowego dla nich spojrzenia na otaczający świat, dzięki czemu dostrzegają w codziennie używanych maszynach wiele procesów, które sami - w małej skali - potrafią zaprogramować i uruchomić.


Robotyka Płock - to niesamowita przygoda !

Zobacz jakie roboty budowali nasi młodzi inżynierowie w trakcie warsztatów. Słoń, R2D2, Gyro-boy, Sumo, maszyny budowlane i przemysłowe to tylko niektóre modele i zadania, które realizujemy z małymi programistami. Wiele inspiracji pochodzi ze zwykłych klocków LEGO, ale również ze świata który dzieci otacza i interesuje. 

Na warsztatach utrzymanych w tematyce kosmosu budujemy łaziki marsjańskie i pojazdy księżycowe, programujemy je tak, aby reagowały na natężenie światła, zmiany kolorów, lub spotkanie z przeszkodą. 

Zapraszamy na pokazowe zajęcia z robotyki, po których wspólnie z dzieckiem będziecie mogli zdecydować o wpisaniu na listę małych programistów robotyki lego w Płocku.