Academia Robotica to autorski projekt, który obejmuje konstruowanie i programowanie robotów na certyfikowanych zestawach LEGO® Education dla dzieci w różnym wieku:

 

- LEGO® WEDO 1.0 – zestaw dedykowany dla dzieci w wieku 5-6 lat. Warsztaty trwają około 50-70 minut w zależności od liczebności grupy (12-16 osób na 1 trenera). Dzieci podczas warsztatów pracują w dwuosobowych zespołach, otrzymują cały niezbędny sprzęt do pracy (zestaw, laptop, oprogramowanie),

 

- LEGO® WEDO 2.0 – zestaw dedykowany dla dzieci w wieku 7-9 lat. Warsztaty trwają około 75-100 minut w zależności od liczebności grupy (12-16 osób na 1 trenera). Dzieci podczas warsztatów pracują w dwuosobowych zespołach, otrzymują cały niezbędny sprzęt do pracy (zestaw, laptop, oprogramowanie),

 

- LEGO® EV3 Mindstorms – zestaw dedykowany dla dzieci w wieku 10-14 lat. Warsztaty trwają około 75-100 minut w zależności od liczebności  grupy (12-16 osób na 1 trenera). Dzieci podczas warsztatów pracują w dwuosobowych zespołach, otrzymują cały niezbędny sprzęt do pracy (zestaw, laptop, oprogramowanie).

 

Ponadto jako jedyni w Płocku posiadamy zestawy LEGO® SPIKE PRIME. Są to najnowsze zestawy typu LEGO® Education przeznaczone dla istnych fanów innowacji i kodowania. Zachęcamy do ich wypróbowania już dziś – świat cyfrowych możliwości dostępny jest dla Państwa od ręki. 

 

Od ponad 40 lat LEGO® Education opracowuje rozwiązania edukacyjne w duchu dobrze ugruntowanej teorii mówiącej, że najlepszym sposobem skutecznej nauki i zapamiętywania
w przypadku dzieci są ćwiczenia praktyczne. Nasze zestawy to nie zabawki — dzięki wykorzystaniu materiałów edukacyjnych LEGO® Education dzieci mogą dobrze się bawić, ucząc się nowych rzeczy jako uzupełnienie lokalnego programu nauczania.

Jeżeli wyrażają Państwo zainteresowanie naszymi warsztatami, lecz jednocześnie obawiacie się Państwo czy projekt Academia Robotica wpasuje się w tematykę Państwa kolonii, warto do nas zadzwonić i dopytać o możliwe do realizacji tematy przeprowadzanych zajęć - w ofercie naszych warsztatów posiadamy około 200 różnych konstrukcji, które mają bardzo różnorodną tematykę i są w stanie zapewnić niesamowitą rozrywkę połączoną z nauką niejednemu młodemu adeptowi robotyki i programowania.

Koszt Warsztatów od jednego dziecka to kwota od 15 do 30 zł – ostateczna cena ustalana jest w oparciu: o ustalony termin warsztatów, ilość uczestników oraz miejsce odbywania się warsztatów. Minimalna kwota niezbędna do zorganizowania warsztatów to 250 zł.

Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy również Zajęcia z programowania LEGO®:

- Minecraft Education - programowanie w popularnej wśród dzieci grze Minecraft, nauka tworzenia pluginów oraz modów w grze poprzez proste układanie bloków funkcji dla młodszych lub programowanie w języku programowania Python oraz Java Script. Zajęcia trwają około 75-100 minut i są skierowane do grupy wiekowej minimum 8+ lat (8-10 osób w zależności od grupy wiekowej),

- Roblox - edukacyjna platforma, coraz bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych (USA). Roblox przenosi nas do świata gier 3D, świata który sami możemy tworzyć, jest to świetna rozrywka połączona z nauką. Warsztaty te są skierowane do dzieci w wieku 11+ lat (8-10 osób w zależności od grupy wiekowej).

Koszt Zajęć z programowania LEGO® od jednego dziecka to kwota od 25 do 40 zł – ostateczna cena ustalana jest w oparciu: o ustalony termin warsztatów, ilość uczestników oraz miejsce odbywania się warsztatów. Minimalna kwota niezbędna do zorganizowania warsztatów to 300 zł.

 

EVENTY

Academia Robotica zapewnia nadto rozmaite formy rozrywki mogące być częścią realizowanych przez Państwa eventów. W ofercie posiadamy następujące stoiska rozrywkowe z zakresu robotyki i programowania robotów LEGO®: 

1. Stoiska na rozrywkę krótkoterminową (od 2 do 15 minut):

1) Wyścigówka LEGO® Technic - zdalnie sterowana pilotem na podczerwień,

2)  Łazik terenowy LEGO® Technic - zdalne sterowany pilotem na podczerwień,

3)  Robot kroczący LEGO® NXT - zdalnie sterowany telefonem komórkowym,

4)  Robot pokazowy LEGO® „R2-D2” z hitu filmowego „Gwiezdne Wojny”, 

5) Wyścigówka terenowa LEGO® Technic - zdalnie sterowana pilotem na podczerwień,

6) Mata oraz dwa roboty sumo (LEGO® Ev3 Mindstorms), do „walk robotów” sterowanych telefonami komórkowymi,

7)  Robot LEGO® NXT ze szczypcami, przenoszący piłeczkę,

8)  Kusza LEGO® EV3 Mindstorms (strzelanie do celu),

9)  Katapulta/Wyrzutnia/Trebusz LEGO® Mindstorms (zbijanie kubeczków),

10)  Łazik LEGO® EV3 Mindstorms - sterowany zdalnie telefonem komórkowym.

2. Stoiska na rozrywkę długoterminową (od 15 do 60 minut):

1) Stanowisko Budowania oraz programowania Robota na zestawie LEGO® Wedo 2.0,

2) Stanowisko Budowania oraz programowania Robota na zestawie LEGO® EV3 Mindstorms,

3) Stanowisko do programowania w wirtualnej rzeczywistości gry Minecraft (Tworzenie swoich pluginów w grze).

 

W zależności od Państwa potrzeb możemy rozstawić jednocześnie kilka takich samych bądź różnych stanowisk na rozrywkę długoterminową.

Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości stanowisk, ich rodzaju, godzin pracy oraz terminu realizacji zlecenia. 

 

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości zapraszam Państwa do kontaktu poprzez e-mail, bądź pod numerem telefonu 511-467-051 - jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i chętnie rozważymy Państwa sugestie i uwagi.