Academia Robotica związana ze Stowarzyszeniem Academia Economica, którego celem jest promowanie postaw przedsiębiorczych oraz innowacyjności. Swoje cele osiągamy przez projekty szkoleniowo - doradcze prowadzone wśród przedsiębiorców i młodzieży.

Członkowie Stowarzyszenia to ludzie posiadający ogromną wiedzę i przede wszystkim doświadczenie praktyczne zdobyte przy prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, głównie w dziedzinie Innovation Technology.

Co to znaczy dla uczestników kursów z robotyki?

Macie Państwo gwarancję, że instruktorzy prowadzący zajęcia będą zwracać uwagę nie tylko na dobrą zabawę, ale przede wszystkim na praktyczne zastosowanie konstruowanych maszyn. To może bezpośrednio przełożyć się na przyszłą karierę zawodową naszych dzieci.

Czym są zajęcia z Robotyki dla dzieci?

Zajęcia z Robotyki dla dzieci to doskonałe wprowadzenia dla ambitnych miłośników konstruowania i programowania robotów, i entuzjastów LEGO®.  Uczestnicy otrzymują w trakcie zajęć zestaw konstrukcyjny LEGO MINDSTORMS Education EV3™ - licencjonowane oprogramowanie oraz komputer. Zajęcia zaczynają się od konstruowania robota - z różnych typów części mechanicznych klocków, następnie programowania silników i czujników zbudowanych robotów, przy użyciu intuicyjnego oprogramowania Mindstorms Education EV3™.

Udostępniamy zasoby oferujące pełne wprowadzenie do najbardziej zabawnej i zachęcającej platformy edukacyjnej dotyczącej robotyki.

• poznajemy funkcje programowania,
  • projektujemy czynności robota przy użyciu bloków akcji,
  • używamy czujników środowiska takich jak dalmierz, czujnik dotyku, koloru czy żyroskop,
  • programujemy przewody danych i bloki czujników,
  • zbieramy i analizujemy dane,
  • przetwarzamy dane z czujników za pomocą bloków operacji danych,
  • budujemy wyjątkowe roboty o różnych funkcjach,
  • odkrywamy pomysły i szukamy rozwiązań przez praktykę, która pomaga rozwinąć własne metody projektowania, budowania i programowania robotów.